Velká vánoční hádanka

Velká vánoční hádanka: Hledejte zašifrované pohádky!

Jelikož vím, jak se některým z vás mé hádanky líbí, chtěl jsem vám udělat radost a ku příležitosti Vánoc 2015 připravit opravdu něco opravdu speciálního. V tomto jednom  jediném obrázku se skrývá, věřte nebo ne, 60 názvů pohádek, filmových pohádek či večerníčků (drtivá většina je českých). A když už z toho začalo vznikat takové dílo, byla by škoda ho nevybarvit.

A teď už hurá na hádanku. Nezapomeňte, že náhled je oříznutý, abyste viděli celou hádanku, je potřeba na ní poklikat. Pokud se vám zdá obrázek malý, můžete si jej zvětšit kliknutím na ikonu v pravém horním rohu, zpět se dostanete pomocí klávesy Esc.

Jak hádat? Prostě koukejte na obrázek (věřím, že někteří se nevzdají a budou koukat celé hodiny) a hledejte jednotlivé názvy – některé jsou jasné na první pohled, jiné jsou zašifrované velmi důmyslně. Dám vám radu: nesoustřeďujte se na obsahy pohádek, ty vám nepomohou (příklad: na obrázku jsou karty, nemá ale cenu vzpomínat na pohádku, kde se hrají karty, jedině, že by karty byly součástí slov názvu pohádky, pak byste je k sestavení názvu použili). Jedna postavička či část obrázku může být použita ve více hledaných názvech najednou. Pokud nemáte s mými hádankami žádné zkušenosti, pak je možné se procvičit na hádankách, kde je řešením jen jedno slovní spojení, takové příklady najdete zde. Také můžete zkusit webovou aplikaci/hru, kde můžete interaktivně své odpovědi zkoušet nebo si brát nápovědy.

Pokud byste chtěli poradit nebo se pochlubit nalezenými hádankami (věřím, že jich může být i více než 60), napište mi emailem nebo odesláním komentáře v sekci kontaktů.

 

A konečně, pokud vás hádání bavilo a chcete hádanek více, pak můžete sobě nebo svým blízkým udělat radost a koupit si pěkný vánoční dárek ve formě knihy hádanek.

Přeji všem krásné Vánoce!