Kreslené hádanky 3

Třetí kniha kreslených hádanek

I když se na třetí díl někteří stále ptali, rozhodnutí vydat ještě jednu knihu vzniklo popravdě úplnou náhodou. Na začátku byl projekt a přemýšlení okolo jiného konceptu hádanek a úkolů určeného výhradně pro mladší děti. Nicméně během rozmýšlení nad tímto nelehkým ambiciózním projektem se objevovaly také hádanky, které by se mnohem více hodily do knihy pro dospělé nebo starší děti. Po čase se objevilo dost natolik zajímavých nápadů, že vyprovokovaly tvorbu třetí a poslední knihy kreslených hádanek. Zmíněný soubor hádanek pro děti nebyl zavržen, pouze musí ještě trošičku dozrát. Ale to je jiný příběh, na který se nicméně můžete těšit.

Ačkoli by se zdálo, že po první a druhé knize už je téma kreslených hádanek vyčerpáno, překvapivě tomu tak není. Povedlo se dokonce najít i několik nových principů a triků (například v knize najdete stránku s dírou. Oproti předchozím dílům je v tomto ještě více hádanek (popravdě jsem přesvědčen, že při daném počtu stran se tam už víc ani vejít nemůže). Rozdíl je trochu v jejich řazení, najdete zde sekci pro hádanky pouze s písmeny, sekci hádanek hrajících si s cizími jazyky a hlavně v druhé části je hodně úkolů s více slovy v jedné hádance, které máte tak rádi. A na úplném konci je pak složitější šifra, což je zase trochu něco jiného a jistě je to výzva. Pojďte zjistit, jak to dopadlo, věřím, že nebudete litovat.

 

Pokud mé hádanky neznáte, pak si je můžete vyzkoušet ve webové aplikaci/hře i s nápovědami a kontrolou řešení. Příjemnou zábavu a ať se mozek vaří!