vyrobky-kniha

Kniha kreslených hádanek

Nápad kreslit hádanky vznikl asi nějakým „vystoupením“ ve hře Aktivity, pak mě napadlo první kreslené spojení a už to jelo.

Později jsem začal hádanky zveřejňovat na facebookové stránce Xomikovou pastelkou (najdete je ve fotkách v albu), kde jsem postupně testoval, jak jsou hádanky obtížné a jak se líbí. Překvapivě si dost lidí vypěstovalo na mých hádankách závislost, mě to bavilo pro ně kreslit a vymýšlet, takže logickým krokem bylo udělat si i jim radost a vydat knihu provokativně nazvanou „Kreslené hádanky 1“, tedy s odkazem na budoucí díly (nakonec se to trochu zvrhnlo a je z toho celá trilogie – dohromady neuvěřitelných 227 úkolů).

alt. text nahleduKniha je vlastně kombinací mého kreslířského stylu, mého humoru a také, což je možná největší část, ukázka mého přemýšlení. V každé knize je něco přes 70 hádanek nejrůznějších obtížností, některé vyluštíte ihned, jiné třeba ani po několika dnech trápení a věřte, že vymyslet dobrou a těžkou hádanku je opravdu nelehké. Mimochodem jednu z nejlehčích hádanek vidíte vlevo na obrázku: je zde nakresleno „foto“+“graf“, tedy fotograf. Samozřejmě v knize najdete i složitější přístupy než jen jednoduché skládání slov – jako asi u všeho, čím víc o tom člověk přemýšlí, tím vychytanější věci ho napadají.  Ukázky dalších hádanek naleznete zde. Vřele doporučuji webovou aplikaci, kde si můžete hádanky zkusit zadarmo i s nápovědami a vším potřebným: Webová hádanková aplikace – hra

Co dodat? Kniha je ideální pro ty, co rádi přemýšlí a řeší problémy. A je pravdou, že oproti klasickým rébusům jsou ty kreslené přece jen zábavnější, i když je obtížnost třeba stejná. Navíc se asi stejně nejvíce pobavíte vlastními myšlenkovými pochody při hledání řešení.

A i když knihy projdete a budete znát řešení, zábava tím nemusí končit. Můžete nechat hádat kamarády, návštěvy a malinko jim při tom směrovat myšlenkové pochody. Uvidíte, jaká zábava to je sledovat ostatní, jak došli k cíli a co je během přemýšlení napadlo.

Knihy jsem vydal na vlastní náklady a můžete si je objednat přímo z mých stránek.