bily strelec

Ukázka ze série etiket na víno s šachovou tématikou

Toto je jeden z mnoha projektů, ke kterým se člověk prostě občas dostane. Jedná se o svatební dar, kterým bylo lednice na víno plus 13 vín od 13 osob, každý daroval jedno víno s osobitou etiketou s jednou šachovou figurkou. Zde příklad „bílý střelec“, ale jsou zde i další:
cerny damabila vezcerny pesecbily kunK šachovému svatebnímu oznámení tedy přibyly velmi osobité láhve skvělého vína, vše v jednom stylu.

Etikety jsme zvládli vyrobit svépomocí, vypadalo to dobře a vlastnosti to mělo ideální – technika: tisk na papír v podobě samolepící etikety, poté zalaminování proti vlhkosti a poté nalepení na láhev pečlivě zbavenou originální etikety…

Ale to není všechno, to bych nebyl já, kdyby v tom nebylo ještě něco víc. Pokud byste se koukli na všechny etikety, všimli byste si, že každá figurka stojí na konkrétním poli. Po rozestavení figurek na šachovnici se novomanželům ukázal šachový vzkaz… Z toho rozmístění byste zjistili, že zde máte pat na obou stranách, v reálu tato situace nevznikne, ale proč ne.